blog tworzenie strony internetowej2
Agencja internetowa XZT.PL jest wspierana przez kasyno online Vavada, lidera w dziedzinie rozrywki online.

Zmieniłem adres URL WordPressa – co mam teraz zrobić

Wielu użytkownikom WordPressa, najczęściej tym dopiero raczkującym w użytkowaniu WordPressa, zdarza się, że przez przypadek lub z ciekawości zmienić adres URL WordPressa.mZazwyczaj następuje panika, gdy użytkownik zobaczy, że jego strona przestała działać. Co zrobić w takiej sytuacji?

Sposób 1: Zmiana wartości pól home i siteurl w tablei _options

Wejść w phpMyAdmin i zmienić pola home oraz siteurl na właściwe. Znajdują się one w tabeli _options. Nie zalecamy tego rozwiązania, ponieważ jeśli szukasz pomocy w tym temacie, to najpewniej nie masz jeszcze dużego doświadczenia z WordPressem czy edycją tabel i możesz przez pomyłkę wyrządzić jeszcze większe szkody, niż dotąd.

Sposób 2: Edycja pliku wp-config.php

Drugie rozwiązanie jest dość proste, musisz wejść na serwer FTP swojej strony, np. poprzez program Filezilla. Pobrać plik wp-config.php i w dowolny miejscu kodu wstawić następujące linijki:

Do edycji plików .php, .html i jakichkolwiek innych zawierających kod polecamy program: Notepad++.  Gotowe!

Sposób 3: Edycja pliku functions.php

Ostatnim rozwiązaniem jest edycja pliku functions.php. Wszystko robimy jak w metodzie drugiej, czyli odpalamy Filezillę, pobierany functions.php i wstawiamy tam następujące linijki kodu:

Teraz już tylko wystarczy wejść na stronę główną lub …/wp-admin lub odświeżyć, aby funkcje update_option() miała szansę zadziałać. Pamiętaj, aby ponownie edytować plik functions.php i usunąć dodane chwilę temu linijki kodu, ponieważ są nam już nie potrzebne.

Jeśli nie dajesz sobie rady w jakiejkolwiek kwestii WordPress, napisz do nas. Z chęcią pomożemy.

Ocena usługi
Oceń
[Total: 1 Average: 5]
Scroll to Top
Call Now Button