blog tworzenie strony internetowej2
Agencja internetowa XZT.PL jest wspierana przez kasyno online Vavada, lidera w dziedzinie rozrywki online.

Jak dodać plugin likebox Facebook na WordPress?

Zobacz, jak dodać plugin likebox Facebook na WordPress nie używając do tego wtyczki. Prosty sposób, który oszczędza nie spowalnia strony.

Aby dodać plugin z likebox-em Facebooka na WordPressie, wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę. Wtyczki konfiguruje się dość prosto – należy podać nazwę Twojego fanpage. Problem z takim rozwiązaniem polega na tym, że jest to kolejna wtyczka do niemałej puli. Każda wtyczka spowalnia stronę, dlatego tradycyjnie namawiamy do instalacji ręcznej.

1 KROK

Wejdź na stronę: https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin i określ poszczególne pola:

  • Facebook Page URL – wpisz tam link do Twojego fanpage’a na FB. Na naszym przykładzie byłoby to https://www.facebook.com/xybryzt
  • Tabs – tutaj możesz wpisać niektóre komendy, jak timeline (spowoduje pojawienie się w pluginie kilku ostatnich postów)
  • Width i Height – określasz kolejno szerokość i wysokość plugina. Może to pozostać puste, wówczas warto zaznaczyć opcję „Adapt to plugin container width”
  • Use Small Header – zaznaczenie spowoduje zmniejszenie nagłówka
  • Hide Cover Photo – zaznaczenie spowoduje usunięcie zdjęcia z tła
  • Show Friend’s Faces – zaznacz, aby pokazały się twarze przyjaciół, którzy już polubili stronę

Kliknij w przycisk „Get Code” aby przejść do następnego kroku.

Jak dodać plugin likebox do Facebooka na WordPress?

2 KROK

Po kliknięciu przycisku „Get Code” pojawi się okienko, w którym są dwa kody: kod nr 1 i kod nr 2. Pierwszy kod wklejasz w pliku header.php, zaraz po otwarciu znacznika <body>.

3 KROK

Drugi kod wklej tam, gdzie chcesz umieścić likebox. Może to być:

  • widget w stopce (footer),
  • widget w panelu bocznym (sidebar),
  • treść posta.

W przypadku widżetów, wystarczy wybrać widget „Własny HTML” i dodać do panelu bocznego lub do stopki. Następnie wkleja się tam wspomniany kod nr 2.

Likebox Facebook w WordPressie

Pamiętaj, że pod kątem pozycjonowania strony internetowej, każda dodatkowa wtyczka opóźnia działanie strony. Ale również dodanie likeboxa w powyższy sposób spowoduje dużo odwołań  i spowolnienie działania serwisu. Dlatego wielu webmasterów umieszcza w stopce ikonkę FB podlinkowaną do fanpage’a. Jest to najmniej angażujący serwery sposób.

Ocena usługi
Oceń
[Total: 1 Average: 5]
Scroll to Top
Call Now Button