blog tworzenie strony internetowej2
Agencja internetowa XZT.PL jest wspierana przez kasyno online Vavada, lidera w dziedzinie rozrywki online.

Jak przenieść stronę z CMS WordPress na inny hosting? – użycie wtyczki Duplicator

Jeśli zastanawiasz się jak przenieść swoją gotową stronę na inny hosting, to ten wpis jest dla ciebie. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję krok po kroku jak przenieść swoją stronę na inny hosting. Pamiętaj, że jeśli chcesz zaoszczędzić swój czas i zająć się biznesem, zawsze możesz zlecić to naszej Agencji Internetowej XZT.PL. Dal wszystkich, którzy chcą to zrobić na własną rękę zapraszam do poradnika.

Jakie strony mogę przenieść tą metodą?

Każdą z systemem CMS WordPress. Zarówno strony internetowe, jak i sklepy internetowe.

Znajdą się strony spełniające powyższe wymagania, ale będące skomplikowanymi tworami. W takim przypadku skontaktuj się z nami, spróbujemy pomóc.

Zaczynamy – instalacja wtyczki Duplicator

Wejdź w zakładkę wtyczki na WordPressie, u góry strony kliknij „Dodaj nową”. Na nowej stronie po prawej, znajdziesz wyszukiwarkę, wpisz „Duplicator” i pobierz wtyczkę. Jest to bardzo popularna wtyczka, na dzień dzisiejszy (29.05.2020) ma ponad milion pobrań. Służy do tworzenia kopii zapasowych strony, jak i tworzenia pliku, dzięki któremu będziemy mogli tą kopię zapasową zainstalować na nowym hostingu.

Do dzieła.

Duplicator zainstalowany, jego zakładka powinna już być widoczna w menu WordPress’a po lewej stronie, wchodzimy w niego i naszym oczom ukazuje się taki obraz:

Bez większego zastanowienia klikamy przycisk „Create New”, dzięki któremu stworzymy nową paczkę plików, będących kopią zapasową.

Nadajemy paczce nazwę i klikamy „Next”. Duplicator rozpoczyna skanowanie strony. Sprawdzany jest serwer, wersja PHP, system WordPress, wielkości plików na serwerze i wiele innych parametrów, które Duplicator wypisze oraz oznaczy ich stan. Jeśli wszystko jest w porządku zobaczymy białe napisy „Good” na zielonych tabliczkach. Czasem możemy zobaczyć szarą tabliczkę z napisem „Notice” są to tylko informacje, że coś może pójść nie tak, ale nie musi, musimy wtedy zaznaczyć następujące okienko, gdzie zgadzamy się na proces budowy kopii zapasowej. Oczywiście możemy zabrać się za poprawę błędów, ale nie jest to konieczne, grunt aby przy sekcji „Overview” było zielono. Klikamy „Build”.

Duplicator buduje paczkę, jeśli nasza strona jest duża lub po drodze Duplicator wykryje jakieś problemy z hostem, należy po prostu iść zgodnie z jego podpowiedziami.
Zakładamy, że wszystko poszło sprawnie. Ukaże się nam taki oto obraz:

Pobieramy paczkę z plikami oraz plik instalacyjny poprzez kliknięcie „One-Click Download” i możemy zamknąć stronę, ponieważ teraz będziemy działać na nowym hostingu, na który chcemy przenieść stronę.

Nowy hosting – bazy danych i FTP

Wchodzimy na panel naszego hostingu i tworzymy bazy danych. Jest to proces podobny na wszystkich hostingach, ale może się różnić w szczegółach. Jeśli nie dasz rady założyć bazy danych u siebie, napisz nam maila, pomożemy Ci: kontakt@xzt.pl.

Podłączamy się do serwera FTP za pomocą programu do tego dedykowanego. My używamy darmowego programu Filezilla. Wrzucamy na serwer FTP paczkę oraz plik instalacyjny, przygotowane przez Duplicator i wchodzimy w przeglądarce na adres http://(nazwatwojejdomeny).pl/installer.php, gdzie w miejsce napisu (nazwatwojejdomeny) wpisujemy swoją domenę, np. w naszym przypadku byłby to https://xybryzt.pl/installer.php.

Instalacja WordPressa na nowym hostingu.

Krok 1

W przeglądarce powinniśmy zobaczyć taki obraz:

Klikamy akceptację warunków i przycisk „Next”.

Krok 2

Tutaj wpisujemy dane bazy danych, czyli nazwę, nazwę użytkownika i hasło (wszystkie te parametry ustawiałeś podczas tworzenia bazy danych). W pole „Host”, w większości przypadkach wpisujemy „localhost” i klikamy „Next”.

Krok 3

Tutaj nadajemy URL, Ścieżkę do katalogu i tytuł strony. Pola będą wypełnione, pobrane z poprzedniej strony. Prawdopodobnie będzie trzeba zmienić pole Path, czyli ścieżkę do pliku, chyba, że na obu serwerach masz podobną strukturę katalogów.

W tym kroku możemy utworzyć nowe konto admina, jeśli nie chcemy tego robić, ponieważ chcemy działać na koncie, na którym działaliśmy poprzednio – NIC NIE ZMIENIAMY i klikamy „Next”.

Krok 4

Instalacja skończona, zaznaczamy opcję, aby usunąć pliki instalacyjne i pamięć podręczną. Jest to bardzo istotne, jeśli tego nie zrobimy, każdy będzie mógł wpisać ścieżkę http://(nazwatwojejdomeny).pl/installer.php i przeinstalować nam WordPress’a na stronie lub jeszcze gorzej. Tak, więc zostawiamy automatycznie zaznaczone okienko i klikamy przycisk „Site Login”, który przekieruje nas na stronę logowania do WordPressa. Process zakończony, gratuluję przeniosłeś stronę na inny hosting.

Miłej pracy.

Ocena usługi
Oceń
[Total: 1 Average: 5]
Scroll to Top
Call Now Button