blog tworzenie strony internetowej2
Agencja internetowa XZT.PL jest wspierana przez kasyno online Vavada, lidera w dziedzinie rozrywki online.

Co to jest Woocommerce?

Woocommerce – wtyczka e-commerce, która w sposób łatwy i szybki pozwoli Ci zmienić twoją stronę  w sklep internetowy.

Czym jest Woocommerce?

Woocommerce jest wtyczką e-commerce dedykowaną pod CMS WordPress. Woocommerce w wielu miejscach w internecie zyskał przydomek króla branży e-commerce, ponieważ jest najczęściej wybieraną wtyczką do tworzenia sklepów internetowych. Według builtwith Woocommerce zajmuje 27% całego rynku sklepów internetowych, co więcej Woocommerce rozwija się w zawrotnym tempie. (dane z dnia 08.05.2020 r.).

Dlaczego Woocommerce?

Nie jest przypadkowa ani duża popularność, ani dynamiczny rozwój Woocommerce’a.

Wtyczka odznacza się łatwością konfiguracji. Każda opcja, każdy parametr, każda zmiana posiada podpowiedź, dzięki której nie zgubimy się w mnogości możliwości i edycji. A jest co edytować. Woocommerce obsługuje wszystko, oczywiście od zamieszczenia i konfiguracji produktów, przez dostawę i obsługę stanów magazynowych, po podatki! Tak jest, możemy ustanowić stawkę podatku, na które sprzedawane są nasze produkty.

Jakby tego było mało wtyczka jest dostępna w wersji polskiej, a  WooCommerce oraz jej społeczność tworzą wtyczki towarzyszące, które wyposażają Woocommerce w dodatkowe opcje i możliwości, jak zbieranie punktów, tworzenie programów partnerskich i afiliacyjnych.

Jeszcze za mało? Firmy, instytucje i oprogramowania tworzą własne wtyczki, dzięki którym możliwa jest integracja WooCommerca z ich produktami. Przykładem są tutaj płatności online czy oprogramowania księgowe.

Xybryzt po zakończeniu każdego zlecenia przeprowadza 2 godzinne szkolenie klienta, podczas którego uczymy jak obsługiwać całe zaplecze strony, tak aby bez dodatkowych kosztów samodzielnie mógł edytować treści na stronie, dodawać produkty czy edytować w już istniejące.

Wtyczki i rozszerzenia

Jak dużo wtyczek, rozszerzeń i produktów dedykowanych dla Woocommerce dostępnych jest na rynku? Najprostszym sposobem sprawdzenia tego jest wpisanie w wyszukiwarkę wtyczek dostępną w panelu „Dodaj wtyczki” WordPress’a frazy „Woocommerce”. Poniższy screen potwierdza, że WordPress wyszukuje ponad 7500 pozycji kwalifikujących się jako rozszerzenia, wtyczki i produkty dedykowane dla Woocommerce.

Jest to prosty sprawdzian tego, jak duża jest społeczność Woocommerce i jak dużą część rynku Woocommerce zajmuje.

Ocena usługi
Oceń
[Total: 1 Average: 5]
Scroll to Top
Call Now Button