blog tworzenie strony internetowej2
Agencja internetowa XZT.PL jest wspierana przez kasyno online Vavada, lidera w dziedzinie rozrywki online.

WooCommerce – Lekcja 2: dodawanie produktów z wariantami

Woocommerce jest bardzo rozbudowaną wtyczką napędzającą twój sklep internetowy, dlatego, aby troszkę ułatwić Ci zadanie budowy lub modyfikacji, zespół Xybryzt otworzył poradnik w formie odcinkowej. Dzisiaj dowiemy się jak dodać produkt z wariantami. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i wysiłek, to pamiętaj, że budowę sklepu możesz zlecić nam.

Jak dodać produkt z wariantami?

Jeśli jeszcze nie wiesz jak dodać produkt, wejdź w poprzednią lekcję. Uporządkujmy sytuację, masz już dodany produkt, niech to będzie bluzka, aktualnie w kolorze białym, ale posiadasz też w swoim asortymencie takie w kolorze niebieskim i zielonym. Chcesz, aby klient po wejściu w produkt „bluzka” mógł wybrać kolor przed zakupem.

Zjedź na dół na „Dane produktu”, typ produkt domyślnie jest wybrany na „Prosty produkt”.

Zmień typ produktu z „Prosty produkt” na „Produkt z wariantami”.

Atrybuty

Przechodzimy do zakładki „Atrybuty”, jeśli w tej chwili z rozpędu lub ciekawości wszedłbyś do zakładki „Warianty”, instrukcja tam umieszczona wyślę Cię do atrybutów, jeśli nie wierzysz, sprawdź sam.

Do rzeczy. Jesteśmy w zakładce Atrybuty. Chcemy, aby nasz produkt był możliwy do zakupu w 3 wariantach. W kolorach białym, niebieskim i zielonym. Tworzymy atrybut „kolor”, poprzez naciśnięcie przycisku „Dodaj”, w nazwę atrybutu wpisujemy „kolor”, a w wartościach wpisujemy właśnie kolory, w których chcemy sprzedawać nasze koszulki, czyli „Biała | Niebieska | Zielona”. Zauważ, że kolejne argumenty oddzielamy znakiem „|”. Ostatnia, ale najważniejsza rzecz. Zaznacz okienko „Dla Wariantów”, dzięki temu zaznaczeniu ten atrybut będzie traktowany jako użytkowy dla wariantów.

Warianty

Przechodzimy w zakładkę Warianty. Mamy do wyboru dwie opcje: „Dodaj wariant” lub „Utwórz warianty ze wszystkich atrybutów”.

1. Dodaj wariant

Tą opcją utworzymy tylko jeden wariant i będziemy musieli to zrobić ręcznie. Wybieramy „Dodaj wariant” i klikamy „Idź”. Pojawi nam się nowe pole z numerem i rozwijaną listą z napisem „dowolny (nazwa atrybutu)”. Jeśli zostawimy tą opcję, to po nakierowaniu  kursora na to pole i klikamy strzałkę w dół. Pojawi nam się formularz do wypełnienia, który będzie odpowiadał wszystkim wartościom atrybutu. Wracają do naszego przykładu, wszystkie kolory będą miały tę samą cenę, SKU, wagę, wymiary czy klasę wysyłkową, ale będą miały inne zdjęcie.

Jeśli nie chcemy wgrywać zdjęć z różnymi kolorami koszulek to zostawiamy opcję „dowolny (nazwa atrybutu)”. Jeśli jednak chcemy wgrać inne zdjęcie dla każdego wariantu, to musimy wybrać inną drogę. Wybieramy konkretną wartość, np.: „Biała” i wypełniamy formularza, dla koszulki białej. Pamiętaj przy tym, że musisz dodać wariant (przez naciśnięcie „Idź” przy wybranej opcji „Dodaj wariant”) tyle razy ile masz wartości atrybutów, w tym przypadku byłoby to 3 razy.

2. Utwórz warianty ze wszystkich atrybutów

Tę opcję wybieramy, kiedy chcemy automatycznie bez zbędnego klikania utworzyć tyle wariantów ile mamy możliwości z uprzednio utworzonych wariantów. Prościej mówiąc utworzą się wariant, gdzie połączą się atrybuty każdy z każdym. Do rzeczy, klikamy „Idź”, pojawi się komunikat informujący, że zostanie utworzona wszelka kombinacja, ale maksymalnie 50, klikamy ok i pojawi się drugi komunikat z informacją ile wariantów stworzono. Następnie wypełniamy formularze dla każdego wariantu, nie zapomnij zapisać zmian. Gotowe.

Poniżej screen formularza:

PS: O klasach wysyłkowych już niedługo pojawi się osobny wpis.

Ocena usługi
Oceń
[Total: 0 Average: 0]
Scroll to Top
Call Now Button